5 простих порад для чистоти довкілля

Настав той день, коли ви морально готові до того, що сортувати своє сміття, тобто відходи. Знаходите інформацію в інтернеті, навіть декілька джерел, вивчаєте уважно, шукаєте позначки в трикутнику на пляшці ПЕТ. Навіть, знайшли в квартирі місце для роздільного збору.

Потрібна кількість зібрана, і ось, ви щасливий, пишаєтеся собою (це нормально, пишу з себе)) виносите це відбірне, навіть вже улюблене сміття (бо ви ж його мили, сплющували) на вулицю. Контейнерів для роздільного збору під вашим будинком, звісно, немає. І ви прямуєте до зеленої маленької будівлі, пункту прийому вторсировини. Добре, що заздалегідь дізналися де саме він знаходиться. Не із зовсім зіпсованим настроєм, майже щасливі, віддаєте свої пакунки тітці в фартусі. Ось, здається, все, місія виконана! Світ вам вдячний, карма чиста, сонце світить яскраво!

Але ця тітка, робітниця пункту, кинув оком на ваш скарб, поставив руки на свої пухкенькі боки видає: “Я це не прийму, в мене не смітник, забирайте!” І ще дивиться на вас так, наче ви прийшли до її великого та багатого будинку милостиню просити.

…. Шок… Як же так!!?

Подумки: “Правильно мені матуся казала, все це фіг..я і х….я. Яке приниження… Більше нічого не буду збирати… Тільки час витратив даремно.”

А в черзі стоять люди, таки собі синенькі, в старому одязі, посміхаються вам своїми беззубими посмішками..

Вибачте, я трохи перебільшила) в житті відбувається по-іншому. По-різному. Щоб ви не розчарувалися у процесі, або у фіналі збору вторсировини, я склала декілька порад, взятих з мого особистого досвіду. Бо хочемо ми того, чи ні, про проблеми сміття нас стосується.

Подивіться мультік про Воллі)

1. Дізнайтеся, де в вашому районі є пункт прийому вторсировини.
По Києву, наприклад, є велика кількість пунктів Київміськвторресурси. Це невеликі будови зеленого кольору з жовтою стрічкою. Ще можна подивитись на мапі Великої Епохи альтернативні пункти.
2. Підійдіть заздалегідь в цей пункт, дізнайтеся, що саме приймають, у якому вигляді, в якій кількості. Запитайте графік роботи та час, коли менше людей.
3. Купуючи продукти, вже в магазині, зверніть увагу не тільки на виробника, склад та термін придатності, а й на упаковку. Продумайте, який варіант найкращий для здоров’я. А потім, куди дінеться вона після використання продукта (що можна здати, що не можна, куди саме). Чи можна її використати повторно, або придумати альтернативне перетворення.

4. Розкажіть своїй сім’ї про наміри, покажіть місце, де саме будуть накопичуватися відходи. Заручіться їх підтримкою.

5. Зберіть необхідну кількість відходів та здайте її. Якщо у вас є діти, візьміть їх з собою. Це розширить їх кругозір. Розкажіть їм, нащо потрібно здавати, покажіть, як воно зберігається у пункті прийому. Отримані гроші будуть не будуть великою сумою. Але це не головне) Купіть на них щось знакове!
У нашій сім’ї ми збираємо відходи на балконі. Це папір, скло, прозорий пластик, кришки, метал (бляшанки від собачої їжі). Потім все це підвозимо на машині до пункту. Для мене найкращий час – ранок. Встигаємо до садочка)

Який з цих варіантів вам ближче?)

Фото – Сергей Сараханов

Коментарі до “5 простих порад для чистоти довкілля

  1. Найважливіший момент – не опустити руки.
    А ще хвілює питання: що робити, коли стоїш в супермаркеті і бачиш як люди гребуть, гребуть, гребуть пакети. Пакети в пакети і ще раз в пакети – щоб не порвалися або ж не знаю навіщо ще… І хочеться закричати – схаменіться! Що ви робите!!!! Подумайте про майбутнє! Але не розумію – чи маю право…. Тобто по відношенню до планети не то що маю право, але й повинна. Але – лізти до людей зі своїм уставом… не навчна, чи що (((

  2. До людей краще не лізти)) Бо вони зазвичай голодні в магазині. З роботи. Ще покусають) Але здивувати можна)
    На лекціях діти розповідали про те, як вони встановлювали коробки для паперу, але дорослі викидали туди все підряд. Що ж дивуватись, коли люди сміття просто з вікон викидають.
    Тому я запропонувала усіх умовно поділити на три групи. Перша – це люди, які ніколи не змінять свої звички. Друга – ті, хто покі що не робить нічого, але їх можна переконати. Треті – ті, хто знає більше нас. Відповідно, на першу групу не витрачаємо енергію, з другою групою радісно ділимося інформацією, А у третіх навчаємось.

    1. Дякую за українську, Лізо! Така мова, та ще із Москви!! Я підкорена)) Якщо знайдеш такий пункт, будь ласка, розповіси. )))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *