Купуємо побутові засоби раціонально. Приклад.

Я дуже серйозно ставлюся до своїх та сімейних покупок. Бо пам’ятаю, що будь-який неправильно куплений продукт збільшить об’єм сміттєзвалищ моєї країни. Я бачила це на власні очі, знаю, що там відбувається і категорично не хочу, щоб туди потрапили мої речі.

Наша сім’я живе за філософією Zero Waste (нуль відходів), намагаючись жити сучасним життям у великому місті та вести свій побут екологічно. На цей час ми зменшили кількість відходів у 70 раз. Ми не ідеальні, але цього прагнемо)) І саме в сучасних умовах)

Викладаю невеличкий перелік з однієї закупки.

1. Мийний засіб для посуду “Sodasan”, 1 л.
Вперше купую цей засіб. Взагалі ми користуємося содою, але іноді буває ситуація, коли потрібне щось сильніше. Тим паче, я намагаюся не занадто тиснути на чоловіка)) Коли він вважає, що потрібен більш потужний мийний засіб, я не сперечаюся. Тільки розвожу в окремій пляшці з дозатором, в пропорції 1:6. Має логотип “ECO Garantie”.

Чому вибрала: засіб органічний, сертифікований, концентрований, на прозорій пляшці маркування P1, що дозволить здати на переробку.

2. Рідке мило “Proservice”, 5 л.
Має консистенцію, схожу на крем. Купую вдруге. На цей раз хочу порахувати, наскільки вистачить цього засобу. Розливаю в дві пляшечки з дозатором. Для кухні та ванної кімнати. Засіб не органічний.

Чому вибрала: мило сподобалося по якості. Після першого використання залишилася каністра з щільного пластику. В ній тримаю воду в авто для технічних ситуацій. В майбутньому з декількох планую в гаражі зробити сортери для дрібних інструментів.

3. Рушник паперовий “Кохавинка”, 80 м.
Цими рушниками ми довго користуємося. Я поки не готова повністю перейти на багаторазові рушники з тканини. Вони швидко брудняться, потребують прання та втрачають красивий вигляд. Тому для брудної роботи замість білих паперових серветок та рушників ми використовуємо саме цю зелену “Кохавинку”.

Чому вибрала: рушники зроблені з вторинної сировини, продаються без поліетиленового упакування, не відбілений.

4. Пральний порошок “PROPRETE”, універсал, 1 л.

Порошок українського виробника, купую вже мабуть десятий раз. Економний, компактний, з маленькою мірною пластиковою ложечкою (я їх збираю). Якщо почитати склад, то на першому місці сода, сіль, а вже потім Аніонні ПАРи. Знаєте, якщо виробники пишуть склад продукту, вони повинні спочатку писати ті складові, яких більше (у відсотках). Точніше, від більшого к меншому. Ось тут у мене запитання. Якщо соди понад 10% у складі, солі також понад 10%, а Аніонних ПАРів – від 5 до 15%, то споживачу складно зрозуміти, чи все на своїх місцях написано. А може, першим все-таки поставити потрібно було Аніонні ПАРи? Якщо ви експерт у цьому, прокоментуйте, будь ласка. Бо понад усе я не люблю маніпуляцій, щоб ввести в оману споживачів. Зі складовими будь-яких хімічних засобів складно розібратися, якщо ти не з хімічною освітою. Але в цілому, порошком я задоволена.

Чому вибрала: порошок український, концентрований.

5. Плямовивідник у вигляді мила “SODASAN”.

Скажу чесно, купила тільки тому, що за 6 копійок, по акції, разом з мийним засобом. Зазвичай я не ведуся на всілякі акції та бонуси. Навіть, іноді не беру пластикові бонусні картки. Вважаю, що найкраща економія, коли я купую раціонально продумуючи, без зайвої кількості. Про якість мила нічого поки не скажу, бо не встигла перевірити.

Чому вибрала: органічний засіб по акції за 6 копійок)

Хочете зменшити свій негативний вплив на довкілля, але не знаєте з чого почати?

Почніть з переглядів документальних фільмів про екологію.

 

 

 

Коментарі до “Купуємо побутові засоби раціонально. Приклад.

  1. Добрий день, Маріанна.
    Я представник компанії виробника тм «Proprete».
    Ми український виробник і повинні чітко дотримуватись діючого законодавства, в тому числі і по маркуванню продукції. Ось посилання на документ http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/717-2008-%D0%BF., в якому чітко регламентується порядок маркування продукції, якого ми дотримуємося.
    На першому місці стоїть той компонент якого у складі найбільше. ПАРи стоять на третьому місці тому що їх кількість в межах від 5%-до 15%, але це не означає, що їх 15 %. Це означає, що вони можуть бути наприклад 5% , 7% і тд.
    Ми піклуємося щоб наша продукція відповідала всім нормам і тому вказуємо розшифрований склад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *