Що таке Zero Waste.

Походження терміна «Zero Waste» пов’язане з досить успішною японської промислової концепцією тотального управління якістю. Він виник під впливом ідей типу «Zero Defects» («нуль дефектів») – надзвичайно успішного підходу, за допомогою якого Toshiba змогла домогтися такого видатного результату, як один дефект на мільйон.

Робин Мюррей “Цель — Zero Waste”

«Zero Waste» – “нуль відходів” (або “нуль викидів”).

Що таке Zero Waste? Це філософія, стиль життя (або стиль ведення домогосподарства, виробництва), при якому кількість відходів дорівнює нулю.

Це реально можливо? Цей термін можна вважати умовним. Задача цієї філософії МАКСИМАЛЬНО зменшити кількість відходів. Насправді, мало кому вдається дійти позначки “нуль”. Але значно зменшити кількість відходів – цілком можливо для будь-кого.

Нащо це робити? Філософія ZW допомагає людям зберегти якість води, ґрунту, повітря, позитивно впливає на проблеми змін клімату. Все просто. Раціональне користування речами та продуктами зменшує об’єм сміття, довкілля зберігається чистим.

Яка моя особиста вигода? Якщо дотримуватися теорії ZW, то можна зекономити приблизно 40%  сімейного бюджету.

Ця теорія підходить для українців? Так. Саме для цього був запроваджений експеримент Zero Waste Ukraine, який знайшов своїх шанувальників в Україні. Саме для поширення цієї філософії створений цей блог. Ви можете підписатися на розсилку та отримувати новини на тему скорочення відходів.

З чим поєднується  ZW? Стиль життя #zerowaste збігається з теоріями “мінімалізму” ( #minimalism ), простого життя ( #simplelife ). Сюди можна додати відмову або максимальне зменшення використання пластикових речей (#plasticfree ). Що приводить до #eco та #ecofriendly #gogreen рухів.

Чим ще корисна філософія ZW? Це цікаво) Це квест. Особливо в нашій країні) Не потрібно платити гроші за розваги, оплачувати квест-кімнати, тощо. Просто почніть дотримуватися певних правил, почніть сортувати сміття, шукати багаторазову тару та ходити в ті магазини, де відпускають без пакетиків. Це – користь у чистому вигляді!) Ну, а крім цього, “плюсик в карму”, як зараз люблять говорити. Я називаю цей ефект – метелики екосвідомості. Це коли ти отримуєш задоволення від своїх екодій. Не віриш? Спробуй!

Світлини з цього посту – це одна з наших закупівель на тиждень)

Інформація була корисною?

Шерь на своїй сторінці та підписуйся на блог)

 

Коментарі до “Що таке Zero Waste.

  1. ПІдкажіть, можливо, є магазин з “тарою” для горіхів/сухофруктів, що могли б в якості тари для такого порекомендувати?

    1. Іро, беріть з собою мішечки з тканини або багаторазові контейнери.

      1. Сумніваюся, що Вам зважать сипучі продукти у вашу закриту тару

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *